Penzion Lukáš

Kde nás najdete?

Mapy

Kontaktní informace

Odpovědná osoba: Ing. Ivo Novák

Telefon: +420 603 242 119

Telefon: +420 603 502 409

Email: info@penzionlukas.eu

Penzion Lukáš

Tipy na výlet

Autobusem na konečnou zastávku Bebek. Po zelené značce 3 km na Bílý Kříž (903 m.n.m.), kde je možno se občerstvit v bufetu nebo restauraci. Zpět 2 km po červené značce na Visalaje (780 m.n.m.), zde je Penzion Beskydy s krytým bazénem a dále jsou tři možnosti:

- pěšky po zelené značce na Travný (1203 m.n.m.) a Morávku

- zpět k Bebkovi a příjezd k penzionu autobusem

- autobusem z Visalají na Morávku s přestupem v Raškovicích

 

Výlet kolem přehrady. Za velkým parkovištěm se sochami partyzánů, za mostem odbočíme doleva a po žluté značce do kopce, pokračujeme po asfaltové cestě až na Úspolku. Cestou máme krásné výhledy na Slavíč (1055 m.n.m.), Lipový (1003 m.n.m.), Ropičku (918 m.n.m.) a Prašivou (843 m.n.m.). Zpět pokračujeme po druhé straně přehrady nebo Na Úspolce použijeme autobus (asi 9 km).

 

Prašivá (843 m.n.m.) - Kotař (901 m.n.m.). Od penzionu autobusem směr Frýdek-Místek na zastávku Vyšní Lhoty pod Prašivou (10 km). Vystoupíme na kopec Prašivá, v turistické chatě Petra Bezruče je restaurace, kde je možné se občerstvit. Na vrcholu Prašivé je kostelík sv. Antonína z roku 1783, kde se pravidelně každý rok na Antonína koná bohoslužba, pouť. Dále pokračujeme po červené hřebenové značce 5 km na Kotař, kde je pod Kotařem chata Ateliér. Po žluté značce scházíme dolů do Morávky a po silnici k penzionu. Pěšky asi 15 km. Nebo z Kotaře pokračujeme na Ropičku a po zelené sejdeme údolím Velký Lipový, kde se točil seriál s V.Mullerem (Přátelé zeleného údolí).

 

Na Slavíč. Od penzionu kolem přehrady po silnici až do zátočiny, kde začíná modrá značka údolím potoka Slavíče 8 km až na hřeben. Posledních 500 metrů je společných s červenou značkou k chatě Slavíč. Zde je výtečná restaurace. Zpáteční cesta vede údolím potoka Nytrová po zelené značce k bývalému hostinci Horák a dále po silnici a žluté značce na závěr ořehrady k autobusové zastávce Úspolka. Odtud pěšky kolem přehrady, nebo autobusem na zastávku Morávka Přehrada.

 

Jízdárna Rait a okolí. Asi 2,5 km pod penzionem za odbočkou před mostem přes řeku Morávku je krásné údolí Lipové, kde se nachází jizdárna Rait, kde je možno si zajezdit na koních a ponících. Po obchvatové komunikaci můžeme pokračovat až na chatu České srdce a dále až k hotelu Morávka, kde je rovněž restaurace s jízdárnou a poblíž obchod s potravinami a drogerie. Zpět k penzionu buď pěšky, nebo autobusem.

 

Výstup na Lysou Horu (1323 m.n.m.), která je symbolem turistiky v Beskydech. Odjezd autobusem z Morávky do Pražma. V Pražmě přestup na autobus na Visalaje. Vystoupíme v Krásné, zastávka U hájovny, odtud po žluté značce údolím Jestřábího potoka stoupáme až po Malchor (1213 m.n.m.). Připojí se modrá značka a později i červená.

 

Výstup na Grúň (885 m.n.m.). Z Visalají po červené značce přímo na Bílý Kříž (903 m.n.m.), potom jdeme po žluté značce přes Kotoščinu (924 m.n.m.), Kozlenu (886 m.n.m.) na Grúň, kde je chata s možností občerstvení. Z Grúně se vrátíme na Visalaje.

Provoz Penzionu Lukáš je omezen!


Stránky jsou v rekonstrukci.

Odpovědná osoba: Ing. Ivo Novák

Telefon: +420 603 242 119

Telefon: +420 603 502 409

Email: info@penzionlukas.eu